Pozývame Vás na slávnostné odhalenie bronzového modelu mesta Bratislavy v 18. storočí, v čase panovania Márie Terézie a v čase vrcholného rozmachu barokovej Bratislavy. Na modeli Bratislavy v druhej polovici 18. storočia je krásne vidieť neopakovateľný kolorit nášho mesta, položeného na Dunaji, obklopeného Karpatami a rozsiahlymi vinohradmi. Táto krásna poloha a zároveň bohatstvo architektúry hradu, podhradia, stredovekého mesta a barokových predmestí dala právom Bratislave prívlastok KRÁSAVICA NA DUNAJI. Je na nás, aby sme jej hodnoty chránili a pozitívne rozvíjali.

RÍBEZĽOVÝ DEVÍN 2018 - 100 rokov Československa

Tretí ročník kulinárskeho podujatia v atraktívnej historickej Mestskej časti Bratislava - Devín. Propaguje tému pestovania ríbezlí a tradíciu výroby kvalitného ríbezľového vína v Devíne.

Okrem predaja a degustácie vín z červených aj čiernych ríbezlí bude na predaj aj samotné ovocie, ríbezle s cukrom, ďalej džemy, sirupy, bublanina a iné pečené dobroty, zmrzlina, dreň a iné výrobky z ríbezlí. Hitom bude ako obyčajne ríbezľový burčiak!