Pozývame Vás na slávnostné odhalenie bronzového modelu mesta Bratislavy v 18. storočí, v čase panovania Márie Terézie a v čase vrcholného rozmachu barokovej Bratislavy. Na modeli Bratislavy v druhej polovici 18. storočia je krásne vidieť neopakovateľný kolorit nášho mesta, položeného na Dunaji, obklopeného Karpatami a rozsiahlymi vinohradmi. Táto krásna poloha a zároveň bohatstvo architektúry hradu, podhradia, stredovekého mesta a barokových predmestí dala právom Bratislave prívlastok KRÁSAVICA NA DUNAJI. Je na nás, aby sme jej hodnoty chránili a pozitívne rozvíjali.

Model mesta bude umiestnený na Vajanského nábreží pri Kaviarni PROPELLER a bude tak na viditeľnom mieste Bratislavčanom aj turistom.

Odhalenie bude o vo štvrtok 10.10. o 14:00 za účasti vrcholných predstaviteľov samosprávy a historickej skupiny Fringia.

Program:

- Privítanie hostí a úvodné slová predstaviteľov samosprávy a partnerov.

- Odhalenie modelu barokovej Bratislavy

- Mária Terézia model pokrstí výberovou Račianskom Frankovkou a Bratislavskými rožkami.

- Výstrel z barokového dela skupiny Fringia

- Pohostenie v Propeller Café

Projekt realizuje občianske združenie Skrášlime Slovensko v spolupráci s Rotary clubom Bratislava Danube. Projekt podporuje Mesto Bratislava, Bratislava - Staré Mesto, Bratislavský samosprávny kraj, Bratislava tourist board, Ministerstvo Dopravy a Múzeum mesta Bratislavy.

Autor modelu je sochár Mgr. Richard Zozulák.

Informácie: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., 0907 368 024

Podujatie na facebooku:

https://www.facebook.com/events/367327080843599/